XXI Kylpylä Cup 2018 9-10.6.2018

31 b   Otteluohjelma ja Tulospalvelu

Turnausalueella on kioski, josta saa kahvia, limonadia, pullaa ja sämpylöitä. Turnausravintolana palvelee Ravintola Sofia. Maukas seisovapöytä löytyy osoitteesta Jylinkatu 3, matkaa kävellen noin 7 minuuttia.

Turnauksen virallinen jatkopaikka on Nightclub Old Amigo, Vanha Tampereentie 22. Old Amigo aukeaa lauantaina jo klo 16 ja iltaa piristää topless tarjoilijat.

Turnauksen pääsponsori on K-Rauta Väisänen, Kankaanpää.

Lady Cup Otteluohjelma ja tulokset - Lauantai 9.6.2018

Lady Cup    

12:40 L K1 Viinikettuklubi - FC Piilokärki 0-5
12:40 L K2 FC Chicken Legs - FC PiPaRi 2-1
15:05 L K1 Viinikettuklubi - FC Chicken Legs 0-4
15:05 L K2 FC Piilokärki - FC PiPaRi 2-1
16:40 L K1 Viinikettuklubi - FC PiPaRi 1-3
16:40 L K2 FC Piilokärki - FC Chicken Legs 0-4

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
FC Chicken Legs 3 3 0 0 10-1 9
FC Piilokärki 3 2 0 1 7-5 6
FC PiPaRi 3 1 0 2 5-5 3
Viinikettuklubi 3 0 0 3 1-12 0

Onnea FC Chicken Legs!


Kylpylä Cup 2018 - Otteluohjelma ja Tulokset - Alkulohkot 9.6.

Miehet

Sunnuntain jatkopeleihin selviytyvät lohkojen A-E kaksi parasta sekä lohkojen A-E kolme parasta kolmosta ja lohkon F kolme parasta. Lohkojen A-E kolme parasta kolmosta ratkotaan järjestyksessä 1. pisteet, 2. maaliero, 3. tehdyt maalit, 4. arpa.

Lohko A 
      
9:30 A K1 Rafaelin Enkelit - FC Kikkihiiri 0 - 5
9:30 A K2 FC Karhukopla - FC Hakumäki 2 - 1
11:05 A K3 Rafaelin Enkelit - FC Karhukopla 4 - 3
11:05 A K4 FC Kikkihiiri - FC Hakumäki 4 - 0
14:15 A K3 Rafaelin Enkelit - FC Hakumäki 4 - 3
14:15 A K4 FC Kikkihiiri - FC Karhukopla 4 - 0

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
FC Kikkihiiri 3 3 0 0 13-0 9
Rafaelin Enkelit 3 2 0 1 8-11 6
FC Karhukopla 3 1 0 2 5-9 3 (luopui jatkopeleistä) 
FC Hakumäki 3 0 0 3 4-10 0

Lohko B

9:30 B K3 Booze & Glory - Parpon Pojat 1 - 3
9:30 B K4 JawTravels - FC KJ 1 - 7
11:05 B K1 Booze & Glory - JawTravels 9 - 0
11:05 B K2 Parpon Pojat - FC KJ 1 - 2
13:30 B K3 Booze & Glory - FC KJ 1 - 1
13:30 B K4 Parpon Pojat - JawTravels 12 - 2

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
FC KJ 3 2 1 0 10-3 7
Parpon Pojat 3 2 0 1 16-5 6
Booze& Glory 3 1 1 1 11-4 4
Jaw Travels 3 0 0 3 3-28 0


Lohko C     
10:15 C K1 Paceville Drinkers - PULS 5 - 1
10:15 C K2 Shell-team - Kireenahka 4 - 3
11:55 C K3 Paceville Drinkers - Shell-team 5 - 2
11:55 C K4 PULS - Kireenahka 3 - 4
16:40 C K3 Paceville Drinkers - Kireenahka 6 - 0
16:40 C K4 PULS - Shell-team 3 - 5

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
Paceville Drinkers 3 3 0 0 16-3 9
Shell-team 3 2 0 1 11-11 6
Kireenahka 3 1 0 2 7-13 3
PULS 3 0 0 3 7-14 0


Lohko D
10:15 D K3 Jerusalem All Stars - Toros 2 - 1
10:15 D K4 Rattopojat - Arsenaali 7 - 1
11:55 D K1 Jerusalem All Stars - Rattopojat 4 - 1
11:55 D K2 Toros - Arsenaali 7 - 3
15:55 D K1 Jerusalem All Stars - Arsenaali 16 - 1
15:55 D K2 Toros - Rattopojat 1 - 7

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
Jerusalem All Stars 3 3 0 0 22-3 9
Rattopojat 3 2 0 1 15-6 6
Toros 3 1 0 2 9-12 3
Arsenaali 3 0 0 3 5-30 0


Lohko E
13:30 E K1 Liisa Ihme Maassa - FC Kärkivipu 1-3
13:30 E K2 Hokkasen Mono - Pato 3-5
15:05 E K3 Liisa Ihme Maassa - Hokkasen Mono 2-0
15:05 E K4 FC Kärkivipu - Pato 0-4
17:30 E K1 Liisa Ihme Maassa - Pato 0-6
17:30 E K2 FC Kärkivipu - Hokkasen Mono 9-2

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
Pato 3 3 0 0 15-3 9
FC Kärkivipu 3 2 0 1 12-6 6
Liisa Ihmemaassa 3 1 0 2 3-9 3
Hokkasen Mono 3 0 0 3 5-16 0


Lohko F
12:40 F K3 FC Pallokontrolli - HC Turpiinotto 8-1
12:40 F K4 FC Nestehukat - FreVo 3-2
14:15 F K1 FC Pallokontrolli - FC Kymi 3-5
14:15 F K2 HC Turpiinotto - FreVo 0-4
15:55 F K3 FC Pallokontrolli - FC Nestehukat 0-8
15:55 F K4 HC Turpiinotto - FC Kymi 1-8
17:30 F K3 FC Pallokontrolli - FreVo 1-1
17:30 F K4 FC Nestehukat - FC Kymi  2 - 1
18:30 F K1 HC Turpiinotto - FC Nestehukat 0-8
18:30 F K2 FreVo - FC Kymi 1-2

Joukkue O V T H TM-PM Pisteet
Nestehukat 4 4 0 0 21-3 12
FC Kymi 4 3 0 1 16-7 9
FreVo 4 1 1 2 8-6 4
Pallokontrolli 4 1 1 2 12-15 4
HC Turpiinotto 4 0 0 4 2-28 0



Otteluohjelma ja Tulospalvelu - Jatkopelit - Su 10.6.18

SUNNUNTAI Klo Kenttä Ott.#
10:00 1 1 FC Kikkihiiri - Booze & Glory  12-3
10:00 2 2 FC KJ - Toros  5-1
10:45 1 3 Paceville Drinkers - Liisa Ihme Maassa  6-2
10:45 2 4 Jerusalem All Stars - Frevo  5-0
11:35 1 5 Rafaelin Enkelit - Parpon Pojat  1-4
11:35 2 6 Shell Team - Rattopojat  2-3
12:20 1 7 Pato - FC Kymi 0-3
12:20 2 8 FC Nestehukat - FC Kärkivipu 2-0
13:10 1 9 FC Kikkihiiri - FC KJ  1-1 rp 2-1
13:10 2 10 Paceville Drinkers - Jerusalem All Stars  2-5
13:55 1 11 Parpon Pojat - Rattopojat  5-2
13:55 2 12 FC Kymi - FC Nestehukat  5-1
14:45 1 13 FC Kikkihiiri - Jerusalem All Stars  1-0
15:35 1 14 Parpon Pojat - FC Kymi 3-8
16:35 1 15 Jerusalem All Stars - Parpon Pojat Rankkarikisa 1-2
17:00 1 16 FC Kikkihiiri - FC Kymi 0-5


Onnea FC Kymi!


Kiitos joukkueille ja kaikille turnaukseen osallistuneille,
tervetuloa ensi kesänä uudelleen!